Životopis & kalendář

Petr Popelka překvapil odbornou veřejnost svým strmým nástupem na mezinárodní dirigentskou scénu. Orchestry i publikum si získává svou srdečností, zápalem
a muzikalitou. Od sezóny 2020–21 je šéfdirigentem Norského rozhlasového orchestru v Oslu (KORK) a hlavním hostujícím dirigentem Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO).

V sezóně 2019-20 zastával Petr Popelka jako vůbec první v historii pozici „Conductor Fellow“ (asistent šéfdirigenta Alana Gilberta) orchestru NDR Elbphilharmonie v Hamburku.

V sezóně 2020-21 čekají Petra debuty s Bergen Philharmonic (Dvořák), Stuttgarter Philharmoniker (Rachmaninov, Dvořák),
s Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken (Prokofjev),
s Gewandhaus-Oktettem Lipsko (Mahler/Schönberg, J. Strauss) či s Aalborg Symphony Orchestra (Smetana).

Je opakovaně zván ke spolupráci s Dánským národním symfonickým orchestrem, s orchestrem Norské opery v Oslu, Maďarskou státní operou v Budapešti, s norskou Arctic Philharmonic či s Moravskou filharmonií Olomouc.

Petr Popelka se věnuje se stejným nadšením jak koncertantnímu, tak opernímu repertoáru, je velkým příznivcem soudobé hudby.
V drážďanské Semperoper nově nastuduje operu Ariberta Reimanna Gespenstersonate (Strašidelná sonáta) a po loňské premiéře znovu uvede operu Petera Eötvöse Der goldene Drache (Zlatý drak).

 V roce 2017 obdržel cenu Neeme Järviho (Neeme Järvi Prize) pro nejlepšího mladého dirigenta Akademie Menuhinova festivalu ve švýcarském Gstaadu. Důležité dirigentské impulsy získal studiem u dirigenta Vladimira Kiradjieva a absolvováním mistrovských kurzů u Petera Eötvöse, Alana Gilberta, Jaap van Zwedena a Johannese Schlaefliho.

Petr Popelka rovněž komponuje. V roce 2015 byl skladatelem
v rezidenci festivalu v rakouském Mödlingu, kde dirigoval premiéru své kompozice Labyrinth of the Heart.

Vystudoval hru na kontrabas na konzervatoři v Praze, poté pokračoval ve studiích na vysoké hudební škole v německém Freiburgu a v letech 2010-2019 byl zástupcem sólo kontrabasisty v Sächsische Staatskapelle Dresden.

Kalendář

22. 9. 2020
Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK
19:30, Prague

A. Pärt - Cantus in memoriam Benjamin Britten

W. A. Mozart - Sinfonia Concertante K 364

W. A. Mozart - Symfonie č. 29 A dur K 201

Rita Čepurčenko / housle

Jan Nykrýn / viola

 

26. 9. 2020
A. Dvořák - Rusalka / Národní divadlo Praha
17:00, Prague

Peter Berger / Princ

Dana Burešová / Rusalka

Jiří Sulženko / Vodník

Veronika Hajnová / Ježibaba, Cizí kněžna

Lucie Silkenová / První žínka

Irina Rurac / Druhá žínka

Václava Krejčí Housková / Třetí žínka

Michaela Šrůmová / Kuchtík

Ivan Kusnjer / Hajný, Lovec

Jiří Heřman / režie

7. 10. 2020
Janáčkova filharmonie Ostrava / Opava

G. Ligeti - Concerto Romanesc
R. Glier - Koncert pro koloraturní soprán f moll, op. 82
S. Rachmaninov - Klavírní koncert č. 3 d moll, op. 30

Nicola Proksch – soprán
Won Kim – piano

8. 10. 2020
Janáčkova filharmonie Ostrava

S. Rachmaninov - Koncert pro klavír a orchestr č. 3 d moll op. 30

13. 10. 2020
Pražský komorní orchestr (PKO)
19:30, Concert Hall of Sts. Simon & Jude

Juraj Filas - "Egmont - Nesmrtelný"

Johannes Brahms - Concerto for Violin and Orchestra in D major

Ludwig van Beethoven - Symphony No. 7 in A major, Op. 92

Josef Špaček - violin

28. 10. 2020
Arctic Philharmonic / Tromsø / Norsko
19:00, Tromsø Kulturhus

Sir Edward Elgar - Cello concerto in e-minor, op. 85.

Sofia Gubaidulina - Concordanza

Dimitri Shostakovich - Chamber symphony op. 73a

Andreas Brantelid - cello

29. 10. 2020
Arctic Philharmonic / Bodø / Norway
19:00, Bodø Domkirke

Sir Edward Elgar - Cello concerto in e-minor, op. 85.

Sofia Gubaidulina - Concordanza

Dimitri Shostakovich - Chamber symphony op. 73a

Andreas Brantelid - cello

7. 11. 2020
Norwegian Radio Orchestra / Oslo / Norway
18:00, NRK Radio Concert

The Scherzos from all Beethoven´s symphonies

11. 11. 2020
Norwegian Radio Orchestra / Oslo / Norway
19:00, University Aula

Petr Popelka - Festive fanfare for brass, harp, and percussion.

Ludwig van Beethoven - Violin Concerto 

Ludwig van Beethoven - Symphony No. 7 in A major, Op. 92

Fedor Rudin -  Violin

19. 12. 2020
Semperoper Dresden / Germany
19:00, Semper Zwei

Peter Eötvös - Der goldene Drache / The Golden Dragon

Mariya Taniguchi / Der Kleine

Karina Repova / The Frau über sechzig

Jürgen Müller / Der Man über sechzig

Doğukan Kuran / Der Man 

Barbora Horáková Joly / Staging  

Sächsische Staatskapelle Dresden

22. 12. 2020
Semperoper Dresden / Germany
19:00, Semper Zwei

Peter Eötvös - Der goldene Drache / The Golden Dragon

Mariya Taniguchi / Der Kleine

Karina Repova / The Frau über sechzig

Jürgen Müller / Der Man über sechzig

Doğukan Kuran / Der Man 

Barbora Horáková Joly / Staging  

Sächsische Staatskapelle Dresden

23. 12. 2020
Semperoper Dresden / Germany
19:00, Semper Zwei

Peter Eötvös - Der goldene Drache / The Golden Dragon

Mariya Taniguchi / Der Kleine

Karina Repova / The Frau über sechzig

Jürgen Müller / Der Man über sechzig

Doğukan Kuran / Der Man 

Barbora Horáková Joly / Staging  

Sächsische Staatskapelle Dresden

27. 12. 2020
Semperoper Dresden / Germany
19:00, Semper Zwei

Peter Eötvös - Der goldene Drache / The Golden Dragon

Mariya Taniguchi / Der Kleine

Karina Repova / The Frau über sechzig

Jürgen Müller / Der Man über sechzig

Doğukan Kuran / Der Man 

Barbora Horáková Joly / Staging  

Sächsische Staatskapelle Dresden

30. 12. 2020
Semperoper Dresden / Germany
19:00, Semper Zwei

Peter Eötvös - Der goldene Drache / The Golden Dragon

Mariya Taniguchi / Der Kleine

Karina Repova / The Frau über sechzig

Jürgen Müller / Der Man über sechzig

Doğukan Kuran / Der Man 

Barbora Horáková Joly / Staging  

Sächsische Staatskapelle Dresden

31. 12. 2020
Semperoper Dresden / Germany
18:00, Semper Zwei

Peter Eötvös - Der goldene Drache / The Golden Dragon

Mariya Taniguchi / Der Kleine

Karina Repova / The Frau über sechzig

Jürgen Müller / Der Man über sechzig

Doğukan Kuran / Der Man 

Barbora Horáková Joly / Staging  

Sächsische Staatskapelle Dresden

14. 1. 2021
Moravská filharmonie Olomouc

J. Brahms - Houslový koncert D dur op. 77

D. Šostakovič - Symfonie č. 9 Es Dur, op. 70

18. 2. 2021
Aalborg Symphony Orchestra / Aalborg / Dánsko

B. Smetana - Má vlast

18. 3. 2021
Stuttgarter Philharmoniker / Stuttgart / Německo
Liederhalle

R. Wagner - Lohengrin, předehra

A. Dvořák - Biblické písně

S. Rachmaninov - Symfonie č. 3, op. 44

17. 4. 2021
Semperoper Drážďany / Německo

A. Reimann - Gespenstersonate (Strašidelná sonáta)

19. 4. 2021
Semperoper Drážďany / Německo

A. Reimann - Gespenstersonate (Strašidelná sonáta)

25. 4. 2021
Semperoper Drážďany / Německo

A. Reimann: Gespenstersonate (Strašidelná sonáta)

29. 4. 2021
Janáčkova filharmonie Ostrava

Ludwig van Beethoven
Trojkoncert pro klavír, housle, violoncello a orchestr C dur op. 56

Josef Suk
Zrání, symfonická báseň pro velký orchestr op. 34

Lobkowicz Trio:
Lukáš Klánský – klavír
Jan Mráček – housle
Ivan Vokáč – violoncello
Koncertní sbor Permoník
Martina Juríková – sbormistryně

30. 4. 2021
Semperoper Drážďany / Německo

A. Reimann: Gespenstersonate (Strašidelná sonáta)

2. 5. 2021
Gewandhaus Oktet Lipsko / Německo

G. Mahler/ A. Schönberg:  Píseň o zemi

20. 6. 2021
Deutsche Radio Philharmonie / Saarbrücken / Německo

S. Prokofjev: Péťa a vlk

17. 9. 2020
Norwegian Radio Orchestra / Oslo / Norway
19:00, NRK Radio Concert Hall

Sergei Prokofiev: Piano Concerto no. 3
Dmitri Shostakovich: Piano Concerto no. 2

Marianna Shirinyan - piano

3. 9. 2020
Janáček Philharmonic Orchestra / Ostrava / Czech Republic
19:00, Cathedral of the Divine Saviour

Ludwig van Beethoven - Symphony No. 4 in B flat major, Op. 60

Ludwig van Beethoven - Christ on the Mount of Olives, oratorio, Op. 85

The Czech Philharmonic Choir of Brno
Petr Fiala (choirmaster)
Jana Sibera (soprano)
Richard Samek (tenor)
Martin Gurbaľ (bas)

26. 8. 2020
Norwegian Radio Orchestra / Oslo / Norway
19:00, NRK Radio Concert Hall

Pierre Boulez - Initiale

J. S. Bach/Arr: A. Webern - Ricercare from Musikalisches Opfer

Edvard Grieg/Arr: Petr Popelka - Five songs, op. 70

Fartein Valen - An die Hoffnung

Dmitri Shostakovich - Chamber Symphony, op. 73a

Adrian Angelico - mezzosoprano

 

25. 8. 2020
Norwegian Radio Orchestra / Oslo / Norway
19:00, NRK Radio Concert Hall

Joseph Haydn - Symphony no.100 (Military)

Antonín Dvořák - Romance for violin & orchestra Op. 11

Johan Halvorsen - Fossegrimen

Sergej Prokofjev - Symphony no. 1 (Classical)

Ragnhild Hemsing - violin & hardanger fiddle

13. 8. 2020
Bergen Philharmonic Orchestra / Norway
18:00, Grieghallen

Marius Neset - MANMADE, concerto for saxophone and orchestra

Antonín Dvořák - Symphony No. 9 «From the New World»

Marius Neset - saxophone

13. 8. 2020
Bergen Philharmonic Orchestra / Norway
13:00, Grieghallen

Marius Neset - MANMADE, concerto for saxophone and orchestra

Antonín Dvořák - Symphony No. 9 «From the New World»

Marius Neset - saxophone

12. 8. 2020
Bergen Philharmonic Orchestra / Norway
18:00, Grieghallen

Marius Neset - MANMADE concerto for saxophone and orchestra

Antonín Dvořák - Symphony No. 9 «From the New World»

Marius Neset - saxophone

1. 8. 2020
Arctic Philharmonic / Norland Musikkfestuke festival / Norsko
16:00, Stormen Store Sal Bodø

L. van Beethoven - Symphonie č. 5 c moll op. 67

12. 7. 2020
Slezská filharmonie Katowice / Festival polské hudby / Krakow

Józef Kozłowski - Requiem

 

27. 5. 2020
Jihočeská filharmonie

W. A. Mozart - Symfonie č. 1 in E flat, K. 16

T. Kačo - Song of Grace

W. A. Mozart - Symfonie č. 41 C Dur, K. 551

Tomáš Kačo / piano

 

21. 5. 2020
Karlovarský symfonický orchestr

G. Rossini - Italka v Alžíru, předehra

N. Paganini - Koncert pro housle a orchestr č. 2 b moll op. 7 „La Campanella“

F. Mendelssohn-Bartholdy - Symfonie č. 4 A dur op. 90 „Italská

Jakub Sedláček / housle

7. 5. 2020
Győr Philharmonic Orchestra / Tatabánya / Maďarsko

Z. Kodály - Summer Evening

F. Mendelssohn-Bartholdy – Houslový koncert e moll, Op. 64

A. Dvořák - Symphonie č. 7 d moll, op. 70

Jiří Vodička / housle

6. 5. 2020
Győr Philharmonic Orchestra / Győr / Maďarsko
Richter Hall

Z. Kodály - Summer Evening 

F. Mendelssohn-Bartholdy – Houslový koncert e moll, Op. 64

A. Dvořák - Symfonie č. 7 d moll, op. 70

Jiří Vodička / housle

 

25. 4. 2020
Janáčkova filharmonie Ostrava / MHF Allegretto Žilina

Antonín Dvořák: Holoubek, op. 110

Carl Nielsen: Koncert pro klarinet a orchestr

Igor Stravinskij - Pták Ohnivák, suita z baletu

Martin Adámek – klarinet

23. 4. 2020
Janáčkova filharmonie Ostrava

Einojuhani Rautavaara - Cantus arcticus op. 61 (Koncert pro ptáky a orchestr)

Anders Hillborg - Koncert pro klarinet a orchestr (Peacock Tales)

Antonín Dvořák - Holoubek op. 110

Igor Stravinskij - Pták Ohnivák, suita z baletu

Karel Dohnal / klarinet

12. 4. 2020
kapelle 21, Osterfestspiele festival / Salzburg / Rakousko

H. W. Henze - Koncertní hudba pro solové housle a malý komorní orchestra (1943) – světová premiéra

W. A. Mozart - Kvartet pro 2 housle, viola a violoncello C-Dur kV 465 „Dissonanzen-Quartett“

A. Reimann - Adagio – na motivy smyčcového kvartetu Metamorphosen Roberta Schumanna (D 600)

H. W. Henze - Komorní koncert 05, úprava 1. symfonie pro 15 hráčů

Matthias Wollong / housle

4. 4. 2020
Maďarská státní opera / Budapešť / Maďarsko
18:00, Erkel Theatre

G. Bizet: Carmen

Don José / Szabolcs Brickner
Escamillo / Károly Szemerédy
Dancaïre / Máté Fülep
Remendado / Péter Balczó
Zuniga / István Rácz
Carmen / Erika Gál
Micaëla / Polina Pasztircsák
Frasquita / Ildikó Megyimórecz
Mercédès / Anna Fürjes univ. stud.
Moralès /András Káldi Kiss

Režie / Pál Oberfrank

Sbormistr dětského sboru / Nikolett Hajzer

Sbormistr / Gábor Csiki

29. 3. 2020
Maďarská státní opera / Budapešť / Maďarsko
11:00

G. Bizet: Carmen

Don José / Szabolcs Brickner
Escamillo / Károly Szemerédy
Dancaïre / Máté Fülep
Remendado / Péter Balczó
Zuniga / István Rácz
Carmen / Erika Gál
Micaëla / Polina Pasztircsák
Frasquita / Ildikó Megyimórecz
Mercédès / Anna Fürjes univ. stud.
Moralès /András Káldi Kiss

Režie / Pál Oberfrank

Sbormistr dětského sboru / Nikolett Hajzer

Sbormistr / Gábor Csiki

27. 3. 2020
Maďarská státní opera / Budapešť / Maďarsko
18:00, Erkel Theatre

G. Bizet: Carmen

Don José / Szabolcs Brickner
Escamillo / Károly Szemerédy
Dancaïre / Máté Fülep
Remendado / Péter Balczó
Zuniga / István Rácz
Carmen / Erika Gál
Micaëla / Polina Pasztircsák
Frasquita / Ildikó Megyimórecz
Mercédès / Anna Fürjes univ. stud.
Moralès /András Káldi Kiss

Director / Pál Oberfrank

Head of the Children's Chorus / Nikolett Hajzer

Chorus director / Gábor Csiki

25. 3. 2020
Maďarská státní opera / Budapešť / Maďarsko
18:00, Erkel Theatre

G. Bizet: Carmen

Don José / Szabolcs Brickner
Escamillo / Károly Szemerédy
Dancaïre / Máté Fülep
Remendado / Péter Balczó
Zuniga / István Rácz
Carmen / Erika Gál
Micaëla / Polina Pasztircsák
Frasquita / Ildikó Megyimórecz
Mercédès / Anna Fürjes univ. stud.
Moralès /András Káldi Kiss

Director / Pál Oberfrank

Head of the Children's Chorus / Nikolett Hajzer

Chorus director / Gábor Csiki

 

13. 3. 2020
Arctic Philharmonic / Bodø / Norsko

A. Schnittke - Moz-Art à la Haydn

E. Elgar - Cello Concerto in E minor, Op. 85

S. Gubaidulina  - Concordanza

D. Šostakovič - Komorní symfonie, Op. 73a

 

8. 3. 2020
NDR Jugendsinfonieorchester / Hamburg / Německo
Elbphilharmonie, Großer Saal

NDR JSO: Gilbert & Popelka

D. Šostakovič - Slavnostní předehra A Dur, op. 96

S. Prokofjev - Suita z Romea a Julie

Petr Popelka / dirigent

 

S. Rachmaninov - Symfonické tance op. 45

Alan Gilbert / dirigent

8. 2. 2020
Danish National Symphony Orchestra / Kodaň / Dánsko
DR Concert House, Concert Hall

R. Wagner - Tristan a Isolda: Předehra, Král Marke: "Tatest du´s wirklich?"

L. van Beethoven - Fidelio: Rocco: "hat man nicht auch Gold daneben"

W. Mozart - Kouzelná flétna: Sarastro: "In diesen heiligen Hallen"

R. Wagner - Parsifal: Gurnemanz: "Du siehst das ist nicht so"

Stephen Milling, bas

25. 1. 2020
NDR Elbphilharmonie / Hamburg / Německo
Elbphilharmonie, Großer Saal

Závěrečný koncert "Beethoven experiment ARD"

L. van Beethoven - Symfonie č. 7 A Dur op. 92

23. 1. 2020
NDR Elbphilharmonie / Hamburg / Německo
Elbphilharmonie, Großer Saal

Koncert pro rodiny

L. van Beethoven - Symfonie č. 7 A dur op. 92

22. 1. 2020
NDR Elbphilharmonie / Hamburg / Německo
Elbphilharmonie, Großer Saal

Koncert pro rodiny

L. van Beethoven - Symfonie č. 7 A dur op. 92

28. 12. 2019
Semperoper Dresden / Německo
Semper 2

P. Eötvös: Der goldene Drache

Mariya Taniguchi / Der Kleine
Christina Bock / Frau über Sechzig
Beomjin Kim / Der junge Man
Jürgen Müller / Der Man über Sechzig
Doğukan Kuran / Der Man

Sächsische Staatskapelle Dresden

Barbora Horáková Joly / režie

 

 

23. 12. 2019
Semperoper Dresden / Německo
Semper 2

P. Eötvös: Der goldene Drache

Mariya Taniguchi / Der Kleine
Christina Bock / Frau über Sechzig
Beomjin Kim / Der junge Man
Jürgen Müller / Der Man über Sechzig
Doğukan Kuran / Der Man

Sächsische Staatskapelle Dresden

Barbora Horáková Joly / režie

 

21. 12. 2019
Semperoper Dresden / Německo
Semper 2

P. Eötvös: Der goldene Drache

 Mariya Taniguchi / Der Kleine
Christina Bock / Frau über Sechzig
Beomjin Kim / Der junge Man
Jürgen Müller / Der Man über Sechzig
Doğukan Kuran / Der Man

Sächsische Staatskapelle Dresden

Barbora Horáková Joly / režie

 

19. 12. 2019
Moravská filharmonie Olomouc

A. Dvořák: Předehra a Pekelný tanec z opery Čert a Káča op. 112

B. Martinů: I. orchestrální suita z baletu Špalíček H 214 A

 J. Suk: Pohádka, suita na motivy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně  op. 16

15. 12. 2019
Semperoper Dresden / Německo
Semper 2

P. Eötvös: Der goldene Drache

Mariya Taniguchi / Der Kleine
Christina Bock / Frau über Sechzig
Beomjin Kim / Der junge Man
Jürgen Müller / Der Man über Sechzig
Doğukan Kuran / Der Man

Sächsische Staatskapelle Dresden

Barbora Horáková Joly / režie

 

13. 12. 2019
Semperoper Dresden / Německo
Semper 2

P. Eötvös: Der goldene Drache

Mariya Taniguchi / Der Kleine
Christina Bock / Frau über Sechzig
Beomjin Kim / Der junge Man
Jürgen Müller / Der Man über Sechzig
Doğukan Kuran / Der Man

Sächsische Staatskapelle Dresden

Barbora Horáková Joly / režie

 

2. 11. 2019
Maďarská státní opera / Budapest / Maďarsko
Erkel Theatre

Giuseppe Verdi - Requiem

Gabriella Létay Kiss / soprán
Bernadett Fodor / alt
Gergely Boncsér / tenor
András Palerdi / bas

 

Orchestr a sbor Maďarské státní opery
Gábor Csiki, sbormistr

27. 9. 2019
The Norwegian Radio Orchestra / Finnsnes / Norsko

 J. Svendsen - Romeo a Julie, Op.18

G. Verdi - "Morrò, ma prima in grazia" (Un Ballo in Maschera)

E. W. Korngold - "Mein Sehnen, mein Wähnen" (Die tote Stadt)

G. Verdi - "I Vespri Siciliani" předehra

E. Kálmán - "Heller Jubel", "Heia, heia in den Bergen", "Aus ist`s mit der Liebe" (Die Csárdásfürstin)

Z. Kodály - Tance z Galanty

Brigitte Christensen / soprán
Aleksander Andersen Nohr / baryton

 

26. 9. 2019
The Norwegian Radio Orchestra / Harstad / Norsko

J. Svendsen - Romeo and Juliet, Op.18

G. Verdi - "Morrò, ma prima in grazia" (from Un Ballo in Maschera)

E.W. Korngold - "Mein Sehnen, mein Wähnen" (from Die tote Stadt)

G. Verdi - "I Vespri Siciliani" overture

E. Kálmán - "Heller Jubel", "Heia, heia in den Bergen", "Aus ist`s mit der Liebe" (from Die Csárdásfürstin)

 Z. Kodály - Dances of Galánta

 

Brigitte Christensen / soprán
Aleksander Andersen Nohr / baryton

 

25. 9. 2019
The Norwegian Radio Orchestra / Narvik / Norsko

J. Svendsen - Romeo and Juliet, Op.18

G. Verdi - "Morrò, ma prima in grazia" (from Un Ballo in Maschera)

E.W. Korngold - "Mein Sehnen, mein Wähnen" (from Die tote Stadt)

G. Verdi - "I Vespri Siciliani" overture

E. Kálmán - "Heller Jubel", "Heia, heia in den Bergen", "Aus ist`s mit der Liebe" (from Die Csárdásfürstin)

Z. Kodály - Dances of Galánta

Brigitte Christensen / soprán
Aleksander Andersen Nohr / baryton

 

21. 6. 2019
kapelle 21 / Gohrisch / Německo

S- Prokofjev - Péťa a vlk, Symfonická pohádka pro děti, op. 67

A. Glasunov - Saxofonový kvartet B-Dur op. 109

I. Stravinsky - Koncert Es Dur pro komorní orchestr "Dumbarton Oaks"

D. Šostakovič - Suita pro varietní orchestr

 

Isabel Karajan / recitace
Klaus Ortner / režie

3. 6. 2019
kapelle 21 / Drážďany / Německo
Semperoper

A. Schönberg - »Verklärte Nacht« op. 4 (ve znění pro smyčcový orchestr)

A. Schönberg - »Pierrot Lunaire« op. 21

 

 Sarah Maria Sun / mezzosopran

19. 5. 2019
Den Norske Opera / Oslo / Norsko

G. Mahler (arr. Schoenberg): Das Lied von der Erde

Ingeborg Kosmo, Thor Inge Falck

11. 1. 2019
kapelle 21 / Drážďany / Německo
Festspielhaus Hellerau

Portrait concert of Peter Eötvös

P. Eötvös – „Hommage a Domenico Scarlatti“ for Horn and string orchestra

Zoltán Mácsai / horn

 

„Levitation“  for two clarinetes, string orchestra and accordion

Robert Oberaigner, Jan Seifert / clarinet

Ruslan Kratschkowski / accordion

 

„Kosmos“ for two pianos

Emi Suzuki, Petr Popelka / piano

5. 10. 2018
Den Norske Opera / Oslo / Norsko
Oslo Opera House – scene 2

Wilhelmsen galla concert

music by:

Mozart, Verdi, Puccini, Vivaldi, Delibes, Catalani

Eli Kristin Hanssveen / sopran

Marita Sølberg / sopran

Adrian Angelico / mezzosopran

Yngve Søberg / baritone

 

 

1. 10. 2018
Danish National Symphony Orchestra / Kodaň / Dánsko
DR Concert House

 „Ind til Musikken“

music by:

E. Grieg, P. I. Tchaikovsky, C. Nielsen, J. Strauss, A. Khachaturian, J. Williams

29. 9. 2018
Maďarská státní opera / Praha
Praha - Palác Žofín

Z. Kodály - Székely fonó  (THE SPINNING ROOM) 

Atala Schöck / The lady of the house

Zsolt Haja / Her suitor

Gergely Ujvári / A young man

Bernadett Wiedemann / Neighbour / The mother of the young man

Orsolya Sáfár / A girl

Zoltán Gradsach / The flea

Andrea Meláth / The mother of the girl

 

Orchestra and Choir of the Hungarian State Opera

 

27. 9. 2018
Danish National Symphony Orchestra / Kodaň / Dánsko
DR Concert House, Concert Hall

 „Ind til Musikken“

music by:

E. Grieg, P. I. Tchaikovsky, C. Nielsen, J. Strauss, A. Khachaturian, J. Williams

27. 9. 2018
Maďarská státní opera / Bratislava
Slovenské národné divadlo

Z. Kodály - Székely fonó  (THE SPINNING ROOM) 

Atala Schöck / The lady of the house

Zsolt Haja / Her suitor

Gergely Ujvári / A young man

Bernadett Wiedemann / Neighbour / The mother of the young man

Orsolya Sáfár / A girl

Zoltán Gradsach / The flea

Andrea Meláth / The mother of the girl

 

Orchestra and Choir of the Hungarian State Opera

 

25. 9. 2018
Hungarian State Opera / Varšava / Polsko
Teatr Polski, Warsaw

Z. Kodály - Székely fonó  (THE SPINNING ROOM) 

Atala Schöck / The lady of the house

Zsolt Haja / Her suitor

Gergely Ujvári / A young man

Bernadett Wiedemann / Neighbour / The mother of the young man

Orsolya Sáfár / A girl

Zoltán Gradsach / The flea

Andrea Meláth / The mother of the girl

 

Orchestra and Choir of the Hungarian State Opera

16. 9. 2018
kapelle 21 / Drážďany / Německo
Dresden / Malsaal

S. Fontanelli:  „C`era una volta un pezzo di legno“ 

Concert for clarinet and ensemble - world premiere

Robert Oberaigner / clarinet

14. 9. 2018
Danish National Symphony Orchestra / Kodaň / Dánsko
DR Concert House, Concert Hall

 „Ind til Musikken“

music by:

E. Grieg, P. I. Tchaikovsky, C. Nielsen, J. Strauss, A. Khachaturian, J. Williams

24. 6. 2018
kapelle 21 / Gohrisch / Německo
Konzertscheune Gohrisch

K. Penderecki - Ciaccona, arrangement for string sextet by Claus-D. Ludwig - world premiere

K. Penderecki  - Adagietto from „Paradise Lost“, arrangement for  English horn and string orchestra

W. Lutosławski - „Chain I“ for 14 instruments

K. Meyer - „Musique scintillante“ for 14 musicians, op. 108

D. Schostakowitsch - Chamber symphony op. 73a based on the string quartet No. 3, arrangement by Rudolf Barschai